správa nemovitostí

pouze silný může být stabilní a levný

Viroložka S. Peková o vzniku epidemie COVID-19 - DVĚ VIDEA

20 Březen, 2020 - 11:00 -- ZEN

Ne jen to objasňuje molekulární bioložka Soňa Peková. Česká molekulární bioložka a vedoucí Tilia Laboratories MUDr. Soňa Peková se během několika posledních dní stala doslova českou národní celebritou a hvězdou, a to zdaleka nejen kvůli tomu, že její laboratoř jako první v ČR otestovala jedny z prvních případů nakažených Coronavirem a nejen kvůli tomu, že vyvinula novou a lacinou metodu na testování tohoto viru. Největší zájem totiž vyvolal její rozhovor pro slovenskou zpravodajskou televizní stanici TA3, kde se otevřeně rozpovídala o původu viru Sars-Cov-2 a redaktorovi podrobně a v laické rovině vysvětlila, proč si myslí, že Coronavirus vznikl v laboratoři a nikoliv přirozenou přírodní mutací někde ve zvířatech v přírodě. Nestává se příliš často, aby špičková bioložka byla schopná obyčejným laikům vysvětlit, jak se pozná, že nějaký virus pochází z laboratoře a jiný nikoliv.

On-line šíření viru v jednotlivých zemích světa lze sledovat například zde: https://ncov2019.live/

Video 1.: Převzatá reportáž ze slovenské televize TA3 o tom jak fungují viry, proč jsou děti nákaze odolnější, proč je očkování proti běžné chřipce neúčinné a spouta dalších zajímavých informací.

V případě, že se Vám nepodaří video přehrát, klikněte ZDE

 

Video 2.: Bývalá vědecká pracovnice v oboru mikrobiologie a genového inženýrství Soňa Peková vysvětluje, proč se kloní k názoru, že koronavirus má natolik mnoho nepřírodních známek, že mohl být vytvořen uměle.

Zdroj druhého videa a textu z úvodu: ZDE