správa nemovitostí

pouze silný může být stabilní a levný

Prezentace úseku – Správa domů

V současné době spravuje firma MATY v Českých Budějovicích, Týně nad Vltavou, Bechyni, Českých Velenicích, Dolním Bukovsku, Nových Hradech, Křemži, Vodňanech, Třeboni, Ševětíně, Velešíně, Lhotě pod Horami, Mirovicích, Trhových Svinech, Hluboké nad Vltavou, Netolicích, Prachaticích a Praze přes 7.600 bytů. Našimi klienty jsou společenství vlastníků jednotek a bytová družstva s více než 80 byty, ale i majitelé domů o 3 bytových jednotkách. Pro více než tři desítky našich klientů jsme realizovali zateplení panelových domů nebo výměny výtahů, včetně zajištění výběrového řízení, která byla prováděna především s důrazem na přesnou a reálným požadavkům odpovídající kalkulaci ceny investice. Pro klienty, jejichž investiční záměry přesahovaly jejich finanční možnosti, jsme získali dlouhodobé úvěry, a to jak z fondu rozvoje města České Budějovice, tak i od komerčních bank, kdy celková hodnota těchto úvěrů činí do současnosti více než 100.000.000,00 Kč.

Díky vlastnímu, našimi programátory na míru vytvářenému programovému vybavení, poskytujeme ekonomické výstupy pro každého klienta přesně dle jeho potřeby. Veškeré ekonomické výkazy vytváříme v reálném čase. Našim klientům (předsedům družstev a společenství a majitelům domů) poskytujeme měsíčně aktualizovaný komplexní ekonomický přehled hospodaření spravovaného domu včetně přehledu platební morálky jednotlivých domácností, jakož i aktuálního počtu jejích uživatelů. Jednotlivým majitelům bytů jak v domě bydlícím tak i své byty pronajímajícím, jakož i jejich nájemníkům, poskytujeme měsíčně aktualizované informace o platbách a nastavených zálohách. S koncem roku 2013 jsme veškeré tyto informace zpřístupnili on-line na tomto našem webu. Pro ukázku rozsahu poskytovaných informací se stačí přihlásit jako uživatel: host, heslo: host.

Rozsáhlá databáze v praxi ověřených dodavatelů služeb ze všech oblastí týkajících se oprav, revizí a investic nám umožňuje okamžitě a kvalitně splňovat požadavky našich klientů.

Jako vůbec první firma v České republice jsme pro naše klienty začali používat on-line elektronické napojení na bankovní ústavy a v současné době máme nahlížecí přístupová práva k více než 400 účtům našich klientů. Toto napojení nám umožňuje načítat výpisy z bankovních účtů do účetnictví domů přímou elektronickou cestou, z čehož vyplývají velké časové i finanční úspory, které jsou promítnuty, v porovnání s konkurencí, ve velmi nízké ceně našich služeb. Klientům, kteří nám navíc povolili nakládat se svými financemi, provádíme bankovní příkazy k úhradě přímo z počítačů naší kanceláře (naše oprávnění pro provádění operací s Vašimi finančními prostředky není podmínkou, každý klient dle svého uvážení určí míru našich kompetencí).